Kupno legwana zielonego

www.sp225.waw.pl http://szkoleniewataha.pl/szkolenie-indywidualne-dla-psow/ Jeśli przyjrzeć się jodle kaukaskiej można zauważyć bardzo piękne igły.

Legwan zielony staje się coraz bardziej popularnym zwierzęciem domowym – oczywiście wśród miłośników gadów. Na co więc zwrócić szczególną uwagę zarówno przy wyborze zwierzęcia, jak i wszystkich niezbędnych akcesoriów.

Najważniejsze jest oczywiście upewnienie się czy zwierzę pochodzi ze sprawdzonego i legalnego źródła. Najlepiej wybrać polecany przez innych miłośników tych zwierząt sklep zoologiczny lub po prostu rzetelnych hodowców. Konieczne jest, aby zapytać sprzedawcę o dokumenty CITIES. Jeśli ich nie posiada – wycofajmy się z zakupu. Nie chodzi tu tylko o przyczynianie się do cierpienia zwierząt, ale o możliwość kary pieniężnej lub nawet pozbawienia wolności.

Decyzja o legwanie musi być bardzo przemyślana. Pamiętajmy, że jaszczurka dorasta nawet do rozmiarów 200 centymetrów. Nawet jeśli sami mamy tyle miejsca w domu, powinniśmy zdawać sobie sprawę, że ciężko będzie podrzucić zwierzę znajomym, np. na czas naszego wakacyjnego wyjazdu. Legwan jest w tej kwestii bardzo wymagający – nawet jeżeli uda nam się znaleźć dla niego opiekuna, taka nagła zmiana otoczenia może spowodować pogorszenie stanu jego zdrowia. Przez zakupem zastanówmy się więc, czy jesteśmy w stanie tak wiele dla zwierzęcia poświęcić.